EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Dupont, Güvenlik ve Sürdürülebilirlik Ödülleri'ne Başvurular Başladı

Pont Sürdürülebilir Çözümler tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan Güvenlik ve Sürdürülebilirlik Ödülleri’ne başvurular alınmaya başlandı. Tüm dünyadan katılımın yapıldığı yarışmayı 2013’te Türkiye’den Adana Çimento kazanmıştı

DuPont Sürdürülebilir Çözümler iş birimi, geleneksel hale gelen ve bu yıl 13.sü düzenlenecek olan Güvenlik ve Sürdürülebilirlik Ödülleri’ne tüm dünyadan katılım için başvuruları bekliyor.

DuPont Güvenlik ve Sürdürülebilirlik Ödülleri yarışması, güvenlik, sürdürülebilirlik veya operasyonel mükemmellik olmak üzere üç kategoriden birinde önemli başarılar sergileyebilen tüm şirketlerin ve kurumların başvurularını kabul ediliyor. Her kategorinin bölge birincileri yaz başında açıklanacak. Küresel birinci ise Eylül ayında Singapur’da düzenlenecek olan XXI. Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Etkinliği kapsamında yapılacak bir ödül töreni ile duyurulacak. Ödüller; yönetim taahhüdü, kültür evrimi, performans iyileştirme, yenilik ve paydaş angajmanı da dahil olmak üzere belirli kriterler göz önüne alınarak değerlendirilecek. Kazananların tamamı tören sırasında ödül ve sertifika alacaklar. Daha fazla bilgiye ve başvuru forumuna www.dssa.dupont.com adresinden veya bağımsız organizasyon komitesine dssa@nexdor.ch adresinden ulaşılabilir.

Başvurular iş yeri güvenliği, çevre ve operasyon yönetimi alanlarında önde gelen uzmanlar tarafından değerlendirilecek. 23 Nisan 2017 tarihine kadar doldurulması gereken başvuru formuna http://www.dssa.dupont.com adresinden ulaşılabiliyor. Başvuruların tamamının projenin bir özeti de dahil olmak üzere 31 Mayıs 2017’ye kadar teslim edilmesi gerekiyor.

Çevreyi Koruma Hedefi 

DuPont Sürdürülebilir Çözümler Global Yönetici Direktörü David Vassallo "Geçen on yıl içerisinde DuPont Güvenlik ve Sürdürülebilirlik Ödülleri, endüstriyel şirketler tarafından iş yerleri için güvenlik, sürdürülebilirlik ve operasyonel mükemmelliğin göstergesi olarak kabul ediliyor. Daha da önemlisi, hayat kurtarma ve çevreyi koruma hedefine sahip girişimlerin duyurulmasına da yardımcı oldular" dedi.

2002 yılında başlayan ve her yıl artan sayıda başvuru alan yarışma, 2015’te 2013’e kıyasla yüzde 150 oranında artışla katılımcı toplamıştır. Dünyanın farklı yerlerinden ve farklı sektörlerden katılımın yapılabildiği yarışmayı 2013’te ise Türkiye’den -Adana Çimento kazanmıştı. Adana Çimento 2013’te "İş Güvenliği Performansının Geliştirilmesi" kategorisinde ödüle layık görülmüştü.

DuPont Sürdürülebilir Çözümler, 8 DuPont iş biriminden biri olarak faaliyet gösteriyor. Müşterilere birleşik küresel danışma hizmetleri sağlayarak ve teknoloji yatırımı yaparak, DuPont'un gerçek hayat deneyimi, yenilik geçmişi, çözüme yönelik başarısıyla iş yeri kültürlerinin daha güvenli, daha etkili ve çevresel olarak daha sürdürülebilir olmalarını sağlıyor.Konuyla ilgili daha fazlaya bilgiye www.sustainablesolutions.dupon... ulaşılabiliyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)