EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Mimar Burak Pekoğlu Architizier A+Awards Yarışmasında 1.Oldu

Burak Pekoğlu‘Şehirler , doğan, yaşayan, büyüyen, çoğaltan ve ölecek olan bedenlerimizin uzantılarıdır.  Her şehrin kendimize bağlanan kendi ruhu vardır… Aşk ve tutku ile yapılmış yapılar her zaman ön plana çıkacak  ve kendimizi ilişkilendirdiğimiz  şehirlerde kalplerimize ulaşacak’ 

Burak Pekoğlu’nun kurduğu mimarlık ofisi BINAA, , S2OSB yönetim ofisi ve konferans salonu projesi ile dünya çapında en prestijli mimarlık ödüllerinden biri olarak gösterilen Architizier A+Awards yarışmasında Mimari & metal kategorisinde birinci oldu.

Dünya’nın farklı ülkelerinden 5000 başarılı tasarımcı ve tasarımın rekabete girdiği yarışmada; teknoloji, en iyi ürün, kolaylık sağlayıcılar ile tasarım projeleri arasından seçkin jüri üyeleri ödülleri bazı değerlendirme kriterlerine göre puanlamalarda bulundu.

 New York Highline Stages’da bu yıl beşincisi gerçekleşen görkemli galada uluslararası jüri üyeleri ile farklı ülkelerden gelen 100 finalist bir araya geldi. Kazanan projeler Phaidon tarafından yayınlanacak “A+Architecture: The Best of Architizer 2017” kitabında yer alacak. 

Aynı proje Türkiye’de de ödül aldı. TÜYAP kapsamında bu yıl 14.‘sü gerçekleşen Yapı Fuarında “Yılın Cephe Sistem Bileşeni” ödülü, projenin metal cephesini beraber geliştirdiği üretici KASSO Mühendislik ve BINAA’ya verildi.

Mimarlık medyasının ünlü isimleri ve özel konukların da yer aldığı buluşma mimarlık yarışmaları içerisinde popülaritesi en büyük paya sahip.

S2OSB yönetim ofisi ve konferans salonu Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)