EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Özbekistan'ın En Prestijli Oteli'nde Hager I Berker İmzası

Özbekistan’ın en prestijli otel projesi olarak Taşkent’te hizmete açılan Hyatt Regency,  Hager I Berker çözümleri ile ‘akıllandı’. Otele ait 301 odada KNX teknolojisi ile otomasyon sağlanırken, modern dekorasyona uyumlu olarak tasarım ödüllü B.IQ anahtarlar kullanıldı. 

Taşkent’te inşa edilen ve Özbekistan’ın en lüks otelleri arasında gösterilen Hyatt Regency Otel’de Hager I Berker’in üstün teknolojik altyapısı ve ayrıcalıklı ürünleri tercih edildi.

Projede üstün tasarım ödüllü çelik B.IQ ve anahtara uygun olarak üretilen K.5 prizlerle modern dekorasyona uyumluluk sağlanırken, KNX teknolojisi ile otel misafirlerine maksimumda konfor sağlayacak bütün ayrıcalıklar düşünüldü. Projede kapılarda kullanılan manyetik kontak, varlık dedektörüne bilgi geçerek odada misafirin olup olmadığını kontrol ediyor ve olması durumunda sistemi aktive ediyor. Kapı tekrar açıldığında dedektör kontrolü tekrarlıyor ve misafirin dışarı çıkması durumunda sistemi kapatarak enerji yönetimine katkıda bulunuyor. 

APEAS tarafından inşası yürütülen ve AEMEC firması tarafından mühendislik hizmeti verilen projede konfora yönelik dünya trendlerini yakaladıklarını belirten AEMEC Genel Müdürü & Elektrik Mühendisi Korcan Atabay, büyük projelerde tüm tedarikçilerin zincirleme bir düzen içerisinde olması gerektiğinin altını çizdi.

Atabay, ‘Çalıştığımız tüm projelerde bize hızlı teknik servis ve hızlı lojistik destek sağlayabilecek, güçlü firmalarla bir arada çalışmayı tercih ediyoruz. Tüm tedarikçiler arasında bu koordinasyonun ve zincirleme hassasiyetin olması önemli. Hager I Berker’i, Alman disiplini, güçlü teknik altyapısı, tecrübeli ekibi, lojistik hızı ve üstün teknolojisi sebebiyle tercih ediyoruz. Hager I Berker ile gelişmiş Ar-Ge’si, kullanımı ve montajı basit ürünleri, görseli ve tekniği bir arada sunan ürün gamı ile hızlı aksiyon alabiliyoruz. ‘ dedi.  


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)